/ by /   مقالات / 0 نظرات

دارو اسب

 دارو اسب

دارو اسب.اسید تیلودرونیک
اسیدتیلودرونیک (به شکل ملح دی سدیم تیلودرونیت)
طبقه بندی داروئی:متعلق به خانواده بی فسفو نات ها از محصولات موثر بر روی استخوان

موارد مصرف: در درمان لنگش مربوط به تغییرات غضروفی و استخوانی از نوع لنگش هایی در ارتباط با روند استئولیتیک در سندروم ناویکولاز و بن اسپاوین با سابقه کمتر از شش ماه
موارد منع مصرف: در اسب های زیر سه سال استفاده نشود
تداخل داروئی: در محلول هایی که دارای یون های دو ظرفیتی هستند مخلوط نشود ca یا mg
دوز و روش مصرف: ۰٫۱ میلی گرم از اسید تیلودرونیک به ازای هر کیلو گرم وزن زنده به مدت ۱۰ روز به روش تزریق آهسته داخل وریدی
دوره منع مصرف: برای گوشت و احشا وجود ندارد
البته این مطلب برای آشنایی و اطلاعات عمومی می باشد و هرگز از این دستور العمل استفاده ننمایید در صورت بروز این بیماری دامپزشک مربوطه را در میان بگذارید
منابع: شرکت CEVA Sante Animale
محمد علی نصیری

این تصویر دارای صفت خالی alt است؛ نام پروندهٔ آن 18325a37bf525b9d88d51a3441669c72.jpg است

داروی ضد انگل اسب

بیماری‌های انگلی از جمله موارد تهدید کننده‌ی سلامت اسب‌ها هستند.، با شناخت بیشتر بیماری‌های انگلی و راه‌های درمان آن می‌توانیم. گامی مهم در راستای سلامت اسب برداریم. و از  وارد آمدن. خسارات جبران ناپذیر تا حد امکان پیشگیری کنیم. در مطلب پیش رو قصد داریم شما را با چگونگی استفاده از دار‌وی ضدانگل اسب و زمان استفاده از آن و سایر بایدها و نبایدها پیرامون ضدانگل تراپی آشنا کنیم:
۱-استفاده از داروهای ضدانگل مجاز برای دوران آبستنی، در ماه نهم آبستنی ضروری است.
۲-بهتر است برای اثربخشی بهتر دارو،داروی ضد انگل قوی برای اسب در صبح و در حالت ناشتا به اسب خورانده شود.
۳-مدفوع اسب‌ها بعد از استفاده از دار‌وی ضدانگل باید از محیط دور شود. بدان معنا که مدفوع جمع آوری شده.در آن زمان نباید مجدد خشک شود. و در بستر اسب استفاده گردد.
۴- باید همه اسب‌های باشگاه یا پانسیون مورد نظر به طور هم زمان و از یک دارو استفاده کنند.

در ادامه

۵-در هر دوره‌ی درمان باید از داروی ضدانگل متفاوت استفاده کرد تا علاوه بر پوشش وسیع انواع انگل‌ها، مقاومت دارویی ایجاد نشود.
۶-نکته بسیار مهم در استفاده از داروی ضدانگل که متاسفانه کمتر به آن توجه می‌شود این است که در هر دوره درمان باید از دو دوز داروی ضدانگل استفاده کرد که فاصله بین این دو باید دقیقا ۱۴ روز باشد. این بدان معنا است که بعد از استفاده از دوز اول، ۱۴ روز بعد دوز دوم باید استفاده شود و سپس در دوره‌ی بعدی درمان که دو ماه تا چهار ماه بعد است مجدد این پروتوکل باید اجرا گردد.
۷-باید بدانیم که بیماری‌های انگلی محدود به دستگاه گوارش نیستند و خواستگاه بسیاری از آنان دستگاه تنفس است. از این رو اولین دوز داروی ضد انگل در کره‌ها باید در دو ماهگی باشد. و این می‌تواند. علاوه بر از بین بردن. انگل‌های گوارشی به سلامت دستگاه تنفس نیز کمک کند.

دارو اسب

منبع : ویکی پدیا

انتشار دهید


نظر دهید

You must be logged in to post a comment.